עולמו של טזוטה שליט"א. מבט מפוכח על החיים.

טאו זוטה- הטאו של זוטה 22- הברירה הטבעית

17 באוקטובר, 2013 מאת

הפוסט הזה נכתב בראשי במהלך סיטואציה מקוממת. עמדתי בתור לקופה בחנות לאביזרי מטבח. לפני עמדה אמא שגוררת עגלת קניות ובתוכה, בינות למוצרים עומדת ילדה כבת 3 . האמא עסקה בהוצאת המוצרים מהעגלה לקופה, והילדה היתה עסוקה במשחק במוצרים שבתוך העגלה ושעל דלפק הקופה.
הבטתי בפניה של האם ואני לא יודע איך להגיד….היה לה את המבט הזה שיש לאנשים טיפשים. עיניים חלולות כאלה, ללא שמץ של פיקחות או שנינות. מבט של כלום.
ורק אז שמתי לב למשהו שהקפיץ אותי. הילדה בעגלה החזיקה בידה סכין מתכת חדה אותה שלפה מתוך סטנד שעמד ליד הקופה. והיא אחזה בה מהצד של הלהב. ברגע שתאחוז במלוא כף היד היא כורתת לעצמה אצבע או שתיים.
ואני נושא מבטי לאמא – זה מול הפרצוף שלה, היא אפילו מדברת עם הילדה, אבל לא ערה לכלום! לא היא ולא הקופאית שעסוקה בהעברה מהירה של הפריטים בסורק.
והילדה מעבירה את הסכין ליד השניה ואני נחרד. באתי לצעוק לכיוון האמא ואז עצרתי את עצמי. הילדה שמטה את הסכין על הדלפק ועברה למשהו אחר. הבטתי בילדה. גם לה היה מבט טיפש בעיניים. גנטיקה.
וחשבתי על המנגנון הגאוני בטבע. הברירה הטבעית.
מנגנון הגיוני ואכזרי שבא להבטיח את שרידותו של המין או החי. מה שמכונה בלשון פשוטה "החזק שורד".
לטבע אין צורך בהעברה גנטית של תכונות שאינן מועילות לשרידות או להמשך הקיום. מבחינת הטבע- והוא מיישם זאת היטב, הנמרה תמליט שישה גורים- ארבעה ימותו מסיבות שונות ורק אחד או שניים, שהם בעלי תכונות פיזיות ואחרות טובות וחזקות יותר ישרדו וימשיכו הלאה.
ככה הטבע מדלל את עצמו מפרטים שיכולים לעכב את השתכללותו או שרידותו.
לטבע אין צורך בחולים, חלשים, מוגבלים, טיפשים, לא מספיק מהירים או לא מספיק יצירתיים.
ולכן נכחדים לאורך ההיסטוריה של כדור הארץ אינספור מינים של חיים. בים, ביבשה ובאוויר. בכל שנה נכחדים מינים נוספים. (אני לא מדבר על כאלו שבני האדם גורמים להכחדתם). מי שלא מספיק חזק, לא מתאים עצמו למציאות המשתנה- פשוט לא שורד.
תראו כמה חכמות היונים, שלמדו לקנן באיזורים אורבניים ולבנות לעצמן קן משאריות של אזיקוני פלסטיק או כבלי חשמל. יש לי כאלו על אדן החלון בבית ואני לא מעז לגרש אותן למרות שזה מציק. אני באמת מכבד את היוזמה שלהן ושרידותן. הן חכמות, למדו להסתגל ולכן לא תיכחדנה.
אני חושב שהברירה הטבעית היתה שמחה להכחיד גם בני אדם מסוימים שאולי לא כדאי שיחיו, יתרבו ויפיצו את הגנים שלהם הלאה.
אבל בני האדם למדו להפריע לברירה הטבעית לעשות את שלה. כרגיל- אלוהים יצר ואנחנו מקלקלים…
באופן מלאכותי אנחנו מתערבים ומצילים את אלו שנועדו להכחדה.
למשל – יש חוק שמחייב חגורות בטיחות במכוניות. הרי זה חוק שנועד להגן על האדיוטים. מי שחכם חוגר כדי לשמור על חייו ולא בגלל שיש חוק.
אני טוען שלא צריך חוקים שמטרתם להגן על המטומטמים.
מי שמספיק מטומטם כדי לא לחגור- אז שלא יחגור, ושיהרג בתאונה שיקלע אליה. אם הוא מספיק טיפש כדי לא להבין את זה- אז יותר טוב שלא יחיה ולא יתרבה.
או החוק שמחייב לשים קסדות כשרוכבים על אופניים או קורקינט. אם אתה לא מבין את המשמעות וטורח להגן על עצמך- הברירה הטבעית צריכה לסנן אותך. בלי רחמים.
אני לא מרחם על בני נוער שמטפסים לגגות באמצע הלילה כדי לשאוף גז מזגנים ונופלים משם ולא על כאלו שחוצים בריצה פסי רכבת דוהרת כתחרות אומץ או מנסים "לגנוב" מחסום רכבת יורד. אם הם מספיק טיפשים לעשות את זה אז עדיף שלא יפיצו את הגנים שלהם לדור הבא.
או להציל נרקומנים אבודים. אני לא מדבר על כאלו שיש סיכוי שיצליחו לצאת מזה. תמיד צריך לנסות להציל- אבל גם צריך לדעת מתי לוותר ולתת לטבע לעבוד.
אני מדבר על המכורים הכבדים שמזריקים, בולעים, שואפים ומעשנים מכל הבא ליד, נכנסים ויוצאים ללא תוחלת ממוסדות גמילה וממררים את חיי עצמם והסובבים.
אני לא מאמין בלהציל אותם. הברירה הטבעית משדרת לנו משהו.
במקום מוסדות גמילה יש להקים כפרי נופש לנרקומנים שבהם יש תפריט "הכל כלול" שכולו סמים קשים. שולחנות של בופה חופשי שיש עליו מכל "טוב" – הרואין, קראק, קוקאין וקערות עמוסות במזרקים מוכנים לשימוש.
קחו, תבלעו, תזריקו עד שתמותו.
ואני חוזר כאן לאמא האדיוטית מתחילת הפוסט. או להורים שמתעלמים מאזהרות ונותנים לילדים בני שנתיים לאכול פיצוחים.
אם הם כל כך טיפשים – וילדם ימות כתוצאה מטיפשותם- אולי זו באמת קריאתה/נקמתה/פעולתה המונעת של הברירה הטבעית מהתרבותם.

נושאים: פילוסופיה בגרוש | 3 תגובות »

3 תגובות

 1. מאת חנוך :

  שלום טזוטה
  מתחת להומור אתה משחיל וכותב במאמר ענין פילוספי מאוד כבד ומוסרי.
  אני בקונפליקט מה לחשוב.מבחינה הגיונית הברירה הטבעית נכונה ואתה צודק בגישה "המורחבת" שאתה מעלה. אבל מבחינה מוסרית יש לי בעיה עם זה.

 2. מאת niki :

  חנוך,רק עכשיו הכרת את טזוטא? הוא תמיד עוטף נושאים קשים עם ציניות והומור אפילו שחור והוא לדעתי הבלוג הכי שנון ברשת!!!

 3. מאת bitch87 :

  תשמע … היו משטרים שהאמינו בזה והלכו עם זה כמה צעדים רחוק מדי .. אולי אני טועה בהקשר אבל זה קצת הזכיר לי את זה
  בקשר לילדים מטומטמים חחחח יש לי בשבילך סיפור למחר :)

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.מאמרים נבחרים

חפש בבלוג

קטגוריות

תגובות אחרונות

ארכיון

כלים

תגיות