עולמו של טזוטה שליט"א. מבט מפוכח על החיים.

דווקא עכשיו

1 במאי, 2011 מאת

דווקא היום, בערב יום השואה, אנחנו רואים מכל מה שמתרחש סביבנו בימים הללו, שאם לא נדאג לעצמנו- איש לא יעשה זאת. איש לא ילחם את מלחמתנו. איש לא ינקוף אצבע להגנתנו.
כל אחד דואג לאינטרסים שלו. אם זה לא שורף את התחת שלו- זה לא מעניין אותו. גם לפני 70 שנה כולם ידעו מה קורה, אבל היו להם סדרי עדיפויות אחרים- מושפעים מהאינטרסים שלהם.
אם לקדאפי היו טילים שמגיעים עד אירופה, אף מדינה לא היתה שולחת את מטוסיה להילחם בו. היו זורקים כמה מילים לצאת ידי חובה כמו בסוריה ונותנים לו להמשיך ולטבוח. ואחר כך מקבלים אותו בחזרה למשפחת העמים.
אני מקווה שלמנהיגי העם היהודי בארצו יהיה מספיק שכל ואומץ לקבל החלטות לטווח הרחוק- לשם שינוי.
לא להכנע ללחצים ולפחדים שיאלצו אותנו לקבל החלטות שגויות שנראות טוב לטווח קצר של שנתיים או חמש שנים.
אם אנחנו רוצים לחיות בביטחה במדינה עצמאית גם ב 100 או ב 500 שנים הבאות, אסור לנו לקבל החלטות של טווח קרוב.
גם אם זה כרוך בזה שאנחנו עלולים לחטוף נידוי וסנקציות כלכליות. וגם זה בכלל לא בטוח ולא מובן מאליו. למספיק מדינות יש אינטרסים כלכליים מולנו לא להגיע לזה. ויקיליקס חשף מה באמת קורה מאחורי הקלעים ביחסים בין מדינות. אז אולי לא יאהבו אותנו מי יודע מה. כאילו שעכשיו משתגעים עלינו. אז כמה בעלי טור יכתבו עלינו ביקורת. על הזין שלי.
העולם השתגע ואיבד את אמת המידה בין טוב ורע. זה לא אומר שאנחנו צריכים להתקרנף בעקבותיו. אנחנו צריכים להיות חכמים וערמומיים. לא רק צודקים. הצדק ישאר בצד בשלב זה. עכשיו זמן התחבולות.
לא נמות מזה. יהיה פחות נעים וסקסי- אבל הדורות הבאים יברכו אותנו. אין זכות קיום לאומה שלא מוכנה לשלם את המחיר לעצמאותה. שילמנו בדם במשך עשרות שנים. למדנו לחיות עם זה. אסור לנו לפחד לשלם גם בחוסר נוחות מדינית וכלכלית. לא נמות ברעב.
ההחלטות לטווח הקצר שהתרגלנו לקחת הן אלו שהביאו אותנו למצב שבו כולם מרשים לעצמם לנגח אותנו. המחלה היהודית של לנסות ולמצוא חן.
בל נקל ראש ונחשוב שהגענו למנוחה ולנחלה בארץ. שזו ארצנו ואיש לא יזיז אותנו מכאן. שאנחנו כאן לתמיד. ממש לא. כבר היתה לעם היהודי מלכות ואימפריה בדיוק במקום הזה ועל האדמה הזו. וזה לא החזיק. בטפשותנו הפסדנו את הארץ וגורשנו לגלות. מעם עצמאי וחזק היינו לרדופים חסרי בית.
כדי שההיסטוריה הארורה הזו לא תחזור על עצמה, בואו נחשוב גם אנחנו רק על האינטרס שלנו. רק מה שטוב לנו. אנחנו לא מהאו"ם. בואו נחשוב קדימה. רחוק. מאד רחוק. מה נכון לנו.

נושאים: המדינה | 2 תגובות »

2 תגובות

  1. מאת שושו :

    אני מעדיפה סנקציות,ולא סטירות לחי.ביבי נתניהו חייב להתעורר.

  2. מאת bitch87 :

    זה כבר נהיה מפחיד.ביבי חייב לפנות את עצמו

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.מאמרים נבחרים

חפש בבלוג

קטגוריות

תגובות אחרונות

ארכיון

כלים

תגיות