עולמו של טזוטה שליט"א. מבט מפוכח על החיים.

ושאבתם מים בששון

4 בדצמבר, 2008 מאת

אני שונא שמאשימים אותי במשהו שלא אני אחראי לו. ומה שהמדינה עושה לאזרחיה בנושא המחסור במים, אין לי משהו אחר לומר עליו מלבד – מפילים עלינו תיק.  אנחנו לא צד בעניין ויסלחו לי כל נציבי המים לדורותיהם.
אנחנו לא חיים במדינת ההפתעות. מדינת ישראל ומלכות ישראל ההסטורית נמצאות כאן, במזרח התיכון הצחיח, ומרבית שטחנו הוא (סורפרייז סורפרייז) מדבר.
וואי…..איזו תובנה ! איך לא עלינו על זה קודם.  הגענו עד לכאן מארבע קצוות עולם ותהינו לאן נעלמו כל מפלי המים ואגמי המים המתוקים עליהם נכתב בתנך.
אז כשאני רואה את שטיפת המוח שעושים לנו, השכם והערב בכל מדיה אפשרית על זה שאנחנו מתייבשים, וצריך לחסוך במים אני רותח. (ואותי כידוע, קשה להרתיח).
כוש-על-ה-אמא שלכם ! איפה הייתם 60 שנה ? מדינות מדבר צחיחות במפרץ הפרסי שוחות במים כמו ונציה כבר עשרות שנים. הן גילו את הסוד הגדול…
מה, לא ידעתם שאין מספיק מים מתוקים זמינים ? ואל תספרו לי שהקמת מפעלי התפלה לא כדאית כי המים יהיו יקרים. חחח. יקר ? במדינה שלנו, שבה משלמים על הדלק עשרות אחוזים יותר ממרבית מדינות העולם, במדינה שבה מחירי הנדל"ן מזכירים את מנהטן, במדינה שהג'אנק פוד במסעדה עולה כמו ארוחות אמיתיות ברוב מסעדות אירופה והמכוניות עולות כפול מבכל מקום אחר, השיקול שהמים יהיו יקרים זה מה שמונע הקמת מפעלי התפלה ?
ישראל למדה לחיות, לצמוח ולהתפתח גם עם עול תקציב ביטחון חסר פרופורציה וחסר אח ורע ביקום ועם עלויות מחיה מהיקרות בעולם. אז, גיב מי אברייק.

עכשיו אסור להשקות. אני צריך לייבש את הגינה שלי ? אני צריך להסתובב בעיר שלי ולראות דשא צהוב ועצים נובלים ? הרי ירוק בעיניים הוא אחד התענוגות הבודדים שעוד מסבים נחת.
אז מנסים לגרום לי להרגיש לא בנוח כשאני מתקלח חצי שעה בזרם מים חזק ? או ממלא אמבטיה מספר פעמים בשבוע ?
על הזין שלי. יש פתרונות זמינים, עובדים. ממש לא צריך ליילל בוקר וערב שאין גשם.  ישראל מתייבשת ?  המוחות של כל הממשלות מקום המדינה התייבשו בנושא הזה.
ושלא יזיינו לי את השכל עם סדרי עדיפויות ! מחסור במים צפוי להיות אחד ממחוללי המלחמות הוודאיים בדורות הבאים. אם זה לא בטחון לאומי מה כן ? עוד להק מטוסים שיטוס לשומקום כדי ליירט שטח פתוח "ליד" חוליית קסאם ?

מעטים מודעים לכך שכלל פארטו הידוע (80% – 20% ) עובד גם בנושא המים.
80 אחוז מתצרוכת המים בארץ מתבצעת על ידי 20 אחוז מהלקוחות. במקרה שלנו, חקלאות ותעשיה.
הצרכן הפרטי-אנחנו, 80 האחוז הנותרים, צורכים רק 20 אחוז. כלומר, גם אם כולנו נתקלח רק פעם בשבוע, נוריד מים בשירותים כל חודש ונשקה את העציצים שלנו בעארק, נשפיע במקסימום על 20 אחוז מהצריכה.
אין שום בעיה להקים תוך זמן קצר מפעלי התפלה ענקיים שיספקו את כל תעשיית החקלאות בארץ. תקראו את דוחות נציבות המים מעשרות השנים האחרונות, תקראו את דוחות מבקרי המדינה השונים, ותמתינו לתוצאות ועדת החקירה הממלכתית שעובדת בימים אלו.

די להפיל עלינו את מחדלי השלטון קצר הרואי. פישלתם ? תודו, תבקשו סליחה ותתקנו. אל תאשימו אותנו.

נושאים: המדינה | 9 תגובות »

9 תגובות

 1. מאת שושו :

  טזוטה,אתה מזה צודק.
  אין עלייך.

 2. מאת גיליגן :

  ברוך שובך טזוטה הלוחמני! הבעיה אצלנו שעד שלא קורה אסון לא עושים כלו בכל דבר וגם אז לא תמיד

 3. מאת bitch87 :

  טזותה לראשות הממשלהההה

 4. מאת דדו :

  אתה צודק , וזה כל כך נכון ,שבא לי ללכת לסווטלנה עוד פעם אחת,..

 5. מאת tazuta :

  דדו,אני מבין שיש לסווטלנה באר שלא מתייבשת לעולם …. :-)

 6. מאת tazuta :

  BITCH ….שלום רב שובך… מה שלומך ????

 7. מאת דדו :

  תפסת אותי , טזוטה,אצלה כל השנה חורף , באזור הבקעה..

 8. מאת אחד שבדק :

  הבעיה היחידה היא שרוב המפעלים והחקלאות משתמשים במים מושבים( קולחין וכדומה) וגם מים מליחים אשר לא ראויים לשתיה. על כן, למרות שהחקלאות ומפעלים משתמשים במים רבים, הם אינם משתמשים במים ראויים לשתיה( לדוגמה מפעל אשר צריך מים לקירור מספקים לו מים מיוחדים אשר לא ראויים לשתיה). אנו מוכרחים לחסוך במים כי אלו הם המים הראויים לשתיה, ואיתם יש בעיה רצינית.

 9. מאת אנונימי :

  אידיוט

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.מאמרים נבחרים

חפש בבלוג

קטגוריות

תגובות אחרונות

ארכיון

כלים

תגיות