עולמו של טזוטה שליט"א. מבט מפוכח על החיים.

טאו זוטה- הטאו של זוטה 7- אחרינו המבול

16 בדצמבר, 2008 מאת

אני יודע. זה נשמע סוציומטי ואגואיסטי, אבל על הזין שלי. זה גם לא פוסט דכאוני חס וחלילה….אני רחוק מזה.  אבל הפוסט לא מיועד לבנות יענה.
אחד היתרונות בלהיות בגיל 40 או יותר, הוא הידיעה שיש לך יותר עבר מעתיד. תכלס, נשארו לך פחות שנים לחיות מכמות השנים שחיית עד כה.
זה אולי עצוב בשביל מי שמשלה את עצמו לחיי נצח מאושרים ובריאים, אבל מי שריאלי- חי עם זה מצויין.
העולם הולך להיות מקום הרבה יותר מחורבן ממה שהוא היום.
רק תראו את המשבר הכלכלי הנורא שמקיף את כל כדור הארץ. תראו את הרעב. בזימבאבווה משתוללת כולירע, דרום אפריקה בדרך להיות עולם שלישי, שלא לדבר על דארפור ועוד עשרות מדינות באפריקה ואסיה שרק טטיאנה הופמן יודעת את השמות שלהן.
תראו את שינויי האקלים שהופכים את הכדור שלנו למקום שהרבה פחות טוב לחיות בו. מה שצפוי לנו זה עוד אסונות טבע, הצפות ומגפות. רק הרבה יותר גרוע ממה שראינו עד כה. אמצע דצמבר בארץ ומרגיש כמו תחילת יוני. עוד יגיע היום שאת אמסטרדם נראה רק בוידאו נוסטלגי ואת ונציה בגלויות.
לכו לטייל בגני החיות ותקראו את השילוט ליד הכלובים. לא תאמינו איזו כמות מחרידה של בעלי חיים נמצאת בסכנת הכחדה. תוך מספר שנים נוכל לראות אותם רק בסרטי טבע ישנים כי במציאות הם כבר לא יתקיימו (מה שלבטח לא יוכחד זה פרות להמבורגר וכבשים לשווארמה, לפחות זה…)
מידי יום נולדים יותר ויותר אנשים לעולם שיש בו פחות ופחות מזון ומים.
ועוד לא דיברתי על מלחמת העולם שכבר מתרחשת בפועל כמעט עשור (הטרור הגלובלי). עוד לא דיברתי על אירופה המתאסלמת במהירות והדמוגרפיה השלילית במערב היבשת. לא דיברתי על זה שהרפואה המתקדמת מאריכה את חיינו, רק כדי שנוכל לבלות יותר שנים מחוברים לצינורות בגריאטריה בערוב ימינו ונצרוך תרופות בסכומי עתק.
בקיצור- החדשות הטובות זה שהכל חרא.
החדשות הרעות – זו רק ההתחלה.
לא צריך להיות עתידן כדי להבין את זה. רק לקלוט את המגמה. למרות כל מה שאנחנו עושים (??? !!! ) בכדי למנוע, נראה שהסיכויים נוטים לכך שהעולם יהיה שחור ולא ירוק.
אז מי שהיום צעיר ויודע שיש לו לחיות עוד 60 שנה ויותר- יכול להסתכל קדימה ולראות בדיוק את העתיד המסריח שצפוי לו. עולם צפוף, מזוהם ומורעל, עתיר מלחמות טריטוריה, מזון ואנרגיה.
ואני לא רוצה לדבר על מה שעלול לקרות בארצנו הקטנה. מספיק השחרתי לכם את היום…
למי שנשאר לחיות רק עוד 20 או 30 שנה- המצב הרבה יותר טוב. עד שכל החרא יגיע לגובה הכתפיים הוא כבר לא יהיה כאן…  אופטימיות רבותי :-)

בניכוי האירוניה : הדברים נכתבו בכאב גדול ובדאגה עמוקה לגורל הפלאנטה שלנו והחיים עליה.

לפוסט הקודם של טאו זוטה- הטאו של זוטה 6

נושאים: פילוסופיה בגרוש | 9 תגובות »

9 תגובות

 1. מאת דדו :

  טזוטה ,אני מעריך שהערכה שלך בעלת סטיית תקן רצינית ,לכיוון הפסימי , ולמה? ,תקרא היסטוריה ותבין ,הכל חוזר על עצמו בצורה כזו או אחרת ,בני האדם הם יצורים מסתגלים ,אני רואה את העתיד בצורה הרבה יותר אופטימית , הבעיות של היום ,הם לא הבעיות של מחר , יש שינוי ,לדעתי המגמה חיובית , הנתונים המדאיגים של היום ,יתחלפו בנתונים מדאיגים אחרים לגמרי, יחד עם זאת , כפי שהגדרת , לא ניתן להיות בת יענה ,צריך להתייחס לדברים בשיא הרצינות ,ועם הרבה תקווה..

 2. מאת tazuta :

  האנושות כמובן לא תכחד, אבל היא תצטרך להתמודד עם תנאי מחיה ואקלים קשים הרבה יותר. חלק מהקוטב הצפוני כבר הפך לאי. אני מעריך שאיכות החיים של מרבית תושבי הכדור (העולם השלישי) תהיה נמוכה עוד יותר בעשרות השנים הבאות. אני לא רואה מגמה חיובית. יש יותר מודעות ירוקה, אבל בעיקר בצד ההצהרתי. מרבית מדינות העולם המתועשות עושות יותר רעש ויחצנות בנושא מאשר פעולות אמיתיות. יכול להיות שיהיה הרבה יותר רע לפני שיתחיל להיות יותר טוב….

 3. מאת שושו :

  כמה עצוב,כמה נכון.
  ובכול אופן קצת אופטימיות יעזור לנו לשרוד את מה שנותר לנו.

 4. מאת גיליגן :

  אין ויכוח שהולך להיות חרא. הביעיה היא תוך כמה זמן זה יקרה.
  יש מדענים שמזהירים שתוך 10 או 15 שנה יהיה רע מאד ויש שמדברים אל 50 שנה ויותר. רק הבוקר בגלי צהל דיברו על זה שאפילו זיקיות וצבים כבר בסכנת הכחדה !!!!! נזק כבר יש,השאלה אם ניתן בכלל לתקן או רק לבלום החמרה

 5. מאת tazuta :

  גיליגן -אמרת דבר מעניין. בילדותי עוד נחשפתי תכופות לזיקיות בחצר הבית ולא נדיר היה למצוא בעלי חיים קטנים בסביבת המגורים. אם אני מסתכל על העשור האחרון, כבר לא רואים אותן יותר. הבניה בכל ס"מ מרובע העלימה את בעלי החיים האומללים.

 6. מאת ראסטה :

  אותי יותר מדאיג הסיפורים על העלמות הדבורים.
  זה קטע הזוי לגמרי- ברחבי העולם הדבורים נעלמות בקצב מטורף-זה לא משהו שיכול לקרות -זה קורה ובמליונים.
  נסו לדמין-הדבורים מאבקים את הפרחים\פרות(אגסים שאני יודע-אם אין-לא יהיו פרחים ! אנחנו נשאר עם צמחים מסוג מסויים בלבד. זה מעגל שלם של שרשרת מזון שתעלם.זה יהיה עגום לגמרי.
  יש הרבה נסיונות להגדיר את הבעיה-וירוסים, זיהום אוויר ואוכל,ריסוסים.

  ברחבי ארהב יש שטחים שלמים שהדבורים פשוט נעלמו יום בהיר אחד-פוף!
  זה לא כל כך משעשע כמו הדולפינים של דוגלאס אדמס. פה אף אחד לא
  בסין האיכרים מאבקים בעצמם את הפרחים כדי שיגדלו להם אגסים שיוכלו למכור בשוק.
  מישהו יכול לדמיין לעבור פרח פרח בשדות ענק של קילומטרים על קילומטרים ולתת לו איבוק?
  (אתם יודעים כמה תאילנדים צריך בשביל זה ? )-: )

  ובנימה אופטימית זאת נזוז לתפוס קצת ZZZZZZZ
  לילה דבש

 7. מאת tazuta :

  נדמה לי שאיינשטיין אמר פעם, שאם הדבורים יעלמו, בני האדם יעלמו תוך 20 שנה אחריהן מהסיבות שראסטה פירט.

 8. מאת אחותך הגדולה. :

  אהבתי את הקטע של הארכת החיים כדי שנוכל יותר זמן להיות מחוברים לצינורות בגריאטריה…
  כמה עצוב..כמה נכון.

 9. מאת רינת :

  הייי בדיוק מה שאני חושבת.
  זאת גם הסיבה שבגללה אני לא רוצה להביא עוד ילד לעולם המחורבן הזה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועשויה לעכב את תגובתך. אם התגובה אינה מופיעה, צריך פשוט להמתין מעט.מאמרים נבחרים

חפש בבלוג

קטגוריות

תגובות אחרונות

ארכיון

כלים

תגיות